Presidentja Vjosa Osmani udhëton sot në Mal të Zi, takohet me presidentin Milo Gjukanoviq

Aktuale

Presidentja Vjosa Osmani udhëton sot në Mal të Zi, takohet me presidentin Milo Gjukanoviq

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 08:16
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, më 7 dhe 8 shkurt do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Mal të Zi.

Presidentja Osmani sot do të pritet nga presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, me nderimet më të larta shtetërore.

Pas takimeve me delegacionet, presidenti Gjukanoviq dhe presidentja Osmani, do të do të flasin për media.

Në të njëjtën ditë, Presidenti i Malit të Zi dhe Presidentja e Republikës së Kosovës do të marrin pjesë në panelin presidencial “Zhvillimi i ngjarjeve në Ballkanin Perëndimor: Sfidat për paqen dhe stabilitetin në dritën e krizës rajonale dhe globale”, organizuar nga Lëvizja Evropiane në Mal të Zi.

“Në vazhdim të vizitës, presidenti Gjukanoviq do të shtrojë një darkë zyrtare në Podgoricë për nder të mysafirës, ku do të marrin pjesë liderët e partive politike shqiptare në Mal të Zi”, njofton Zyra e Presidencës së Malit të Zi.

Në ditën e dytë të vizitës, Presidentja e Republikës së Kosovës do të vizitojë komunën e Tuzit dhe Ulqinit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat