Konjufca në takim me kongresistin amerikan, diskutojnë për dialogun me Serbinë

Aktuale

Konjufca në takim me kongresistin amerikan, diskutojnë për dialogun me Serbinë

Më: 30 mars 2023 Në ora: 22:51
Glauk Konjufca dhe Robert Aderholt

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur në takim nga kongresisti nga radhët e Partisë Republikane, njëherit anëtar i Grupit të Miqësisë për Çështje Shqiptare në kuadër të Kongresit, Robert Aderholt.

Konjufca tha se gjatë këtij takimi ka theksuar punën dhe përkushtimin e institucioneve të Kosovës sa i përket agjendës euroatlantike të Kosovës, avancimin e procesit të njohjeve ndërkombëtare dhe dialogun me Serbinë.

“Në një bashkëbisedim miqësor me z. Aderholt, theksova punën dhe përkushtimin e institucioneve të Kosovës sa i përket agjendës euroatlantike të Kosovës, avancimin e procesit të njohjeve ndërkombëtare dhe dialogun me Serbinë. Shkëmbyem pikëpamjet tona lidhur me zhvillimet aktuale politike dhe situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon”, tha Konjufca në Facebook.

Teksa tha se gjatë këtij takimi u diskutua për rëndësinë e intensifikimit të bashkëpunimit mes Kosovës e ShBA-ve në fusha të interesit të dyanshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat