Kurti bisedon me Peach: Në demokraci s’ka vend për dhunë fashiste

Aktuale

Kurti bisedon me Peach: Në demokraci s’ka vend për dhunë fashiste

Më: 30 maj 2023 Në ora: 00:41
Stuart Peach

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka biseduar në telefon me të dërguarin e Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, lidhur me situatën në veri të Kosovës.

Në llogarinë e tij në Twitter, Kurti ka thënë se në një demokraci nuk ka vend për dhunë fashiste.

“Qytetarët e të gjitha etnive kanë të drejtë në shërbim të plotë dhe të papenguar të zyrtarëve të tyre të zgjedhur”.

Kujtojmë, se të hënë pati dhunë nga kriminelet serbë në veri të Kosovës.

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat