Kryetari i Zubin Potokut vazhdon punën nga Zyra për Komunitete

Aktuale

Kryetari i Zubin Potokut vazhdon punën nga Zyra për Komunitete

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 09:14
Izmir Zeqiri

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, tha për Radion Evropa e Lirë se është duke punuar nga Zyra për Komunitete në fshatin Çabër të kësaj komune.

Ai shtoi se, aktualisht, është duke u vlerësuar gjendja e sigurisë në komunë, për të vendosur nëse do të shkojë në objektin komunal.

Kujtojmë se serbët në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq - të tria komuna në veri të Kosovës - janë duke protestuar prej ditësh kundër kryetarëve shqiptarë.

Tensionet janë rritur nga 26 maji, kur Policia e Kosovës i ka ndihmuar ata të hyjnë në objektet komunale, përkundër rezistencës së banorëve vendas./REL

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat