Osmani ulet mes Macronit e Scholzit në samitin e Kishinaut

Aktuale

Osmani ulet mes Macronit e Scholzit në samitin e Kishinaut

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 12:40
Foto nga takimi

Shefi i stafit të Presidencës, Blerim Vela ka bërë të ditur se ka filluar samiti i Komunitetit Politik Evropian në Kishinau të Moldavisë.

Vela shkroi se në fillim të këtij samiti, presidenti ukrainas Zelenski pati një fjalim “pasionant” para kryetarëve të 47 shteteve evropiane.

“Një shfaqje e madhe mbështetjeje dhe solidariteti me popullin e Ukrainës. Demokracitë do të mbizotërojnë kundër luftës së agresionit nga një vend hegjemonist”, shkroi Vela.

Në mesin e liderëve është edhe presidentja Vjosa Osmani. Në fotografinë e publikuar nga Vela, Osmani shihet se është ulur mes presidentit francez Macron dhe kancelarit gjerman Scholz.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat