Serbët në Leposaviq vendosin para komunës një dhi me mbishkrimin “Hetemi”

Aktuale

Serbët në Leposaviq vendosin para komunës një dhi me mbishkrimin “Hetemi”

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 12:55
Pamje nga vendi i ngjarjes

Protestuesit serbë në Leposaviq kanë dërguar një dhi para objektit të komunës, ku në trup kanë shkruar mbiemrin e Kryetarit Lulzim Hetemi.

Dhisë i është vendosur edhe një vello dhe disa lule.

Dhinë e kanë lidhur te pjesa ku janë vendosur telat gjemborë, pak metra nga vendi ku po qëndrojnë pjesëtarët e KFOR-it.

Ndryshe, Hetemi nuk ka dalë nga objekti i komunës që nga e hëna.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat