Presidentja Osmani takohet me Alice Albright

Aktuale

Presidentja Osmani takohet me Alice Albright

Më: 18 shtator 2023 Në ora: 22:53
Foto nga takimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeshefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albright.

Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja përmes një shkrimi në “X”.

Osmani këtë takim e ka konsideruar si të shkëlqyer dhe me rol të veçantë për vendin.

Kujtojmë, se Osmani ka takuar ehde kryeministrin e Libanit dhe presidentin e Kenisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat