Statovci: Komisioni humbje kohe, materiali është i klasifikuar – i palogjikshëm si proces

Aktuale

Statovci: Komisioni humbje kohe, materiali është i klasifikuar – i palogjikshëm si proces

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 19:28
Deputetja nga Vetëvendosje, Jeta Statovci

Deputetja nga Vetëvendosje, Jeta Statovci është shprehur se një Komision Hetimor për rezervat shtetërore do të ishte i palogjikshëm si proces, për shkak se çështja veçse është duke u trajtuar nga organet e rendit dhe sigurisë.

Ajo në Info Magazine tha se këtë e dëshmon edhe fakti i materialeve të cilat janë të klasifikuara, por sidoqoftë, opozita s’vie asnjëherë në votime të tilla komisioneve.

”Pra….materiali është parimisht i klasifikuar dhe ka të bëjë me elemente të sekretit shtetëror.

Të gjitha këto aspekte, e bënë të palogjikshme në procesin e tij [Komisionin Hetimor], sepse kemi një proces paralel që çfarëdo dyshimi do mund ta trajtojë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat