Një dekadë nga themelimi i partisë Nisma Socialdemokrate

Aktuale

Një dekadë nga themelimi i partisë Nisma Socialdemokrate

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 07:33
Foto ilustrim

Pikërisht para një dekade është themeluar partia Nisma Socialdemokrate.

Me rastin e ditëlindjes së 10-të të kësaj partie, sot do të mbahet një aktivitet në Hotel “Emerald” duke filluar nga ora 18:00.

Ky subjekt politik u themelua nda dy ish-anëtarët e Partisë Demokratike të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj, ku në fillim quhej Nisma për Kosovës.

Kryetar i Këshillit Drejtues të Partisë ishte zgjedhur, Fatmir Limaj, i cili është kryetar i Nismës.

Ndërsa Jakup Krasniqi u zgjodh kryetar i Këshillit Kombëtar, i cili nuk mund të jetë i pranishëm në festën e sotshme, për shkak se ai po përballet me drejtësinë në Hagë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat