Gërvalla takoi ambasadorin amerikan, diskutojnë për ngjarjet aktuale

Aktuale

Gërvalla takoi ambasadorin amerikan, diskutojnë për ngjarjet aktuale

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 23:16
Donika Gërvalla-Schwarz dhe Jeff Hovenier

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier.

Ajo ka shkruar në platformën ‘X’, se me diplomatin amerikan ka diskutuar për ngjarjet aktuale.

Postimi:

Në takimin tim të rregullt me ambasadorin amerikan Jeff Hovenier, diskutuam për ngjarjet aktuale, perspektivën tonë euroatlantike dhe përpjekjet e përbashkëta të Kosovës së bashku me aleatët e saj në NATO dhe BE për të forcuar sigurinë dhe stabilitetin për këtë pjesë vendimtare të Evropës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat