Vazhdon gjykimi në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Aktuale

Vazhdon gjykimi në Hagë ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 07:08
Ish - krerët e UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Seanca gjyqësore pritet të fillojë në ora 09:00.

Ndryshe dëshmitari i mbrojtur W02749 këtë javë filloi të dëshmojë në gjykimin Thaçi dhe të tjerët.

Sipas përmbledhjes së lexuar nga ZPS-ja në gjykatë, dëshmitari ishte banor i Prizrenit dhe u çua dhe u ndalua nga pjesëtarë të UÇK-së në qershor të vitit 1999.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat