“Akt i paprecedent”, Kurti reagon pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit

Aktuale

“Akt i paprecedent”, Kurti reagon pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit

Më: 14 prill 2024 Në ora: 10:33
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit.

Ai ka thënë se ky është një akt i paprecedentë që përbën një rrezik të madh për destabilizimin e gjithë rajonit.

“E dënoj sulmin e fundit të Iranit ndaj Izraelit.

Ky veprim i paprecedentë përbën një rrezik të madh për destabilizimin e tërë rajonit.

Tash, më shumë se kurë, bota duhet t’i japë përparësi përfundimit të armiqësive dhe nxitjes së paqes së qëndrueshme”, ka shkruar Kurti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat