Ymeri: Sjellje e papërgjegjshme e inatçore e Kurtit mos takimi me Xhaferin

Aktuale

Ymeri: Sjellje e papërgjegjshme e inatçore e Kurtit mos takimi me Xhaferin

Më: 20 prill 2024 Në ora: 10:46
Visar Ymeri

Analisti politik, Visar Ymeri ka kritikuar Albin Kurtin pasi ky i fundit nuk takoi kryeministrin aktual të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin.

Ai e ka quajtur sjellje të papërgjegjshme e inatçore të kryeministrit të Kosovës.

“Përkundër deklarimeve publike për gatishmëri dhe përkundër faktit që ishte në fillim të javës në Prishtinë, Kurti nuk denjoi asnjëherë ta takoj Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin, kryeministrin e parë shqiptar të Maqedonisë së Veriut.

Kjo sjellje kaq e papërgjegjshme e inatçore politike e Kurtit ndaj një vendi miqësor e fqinjë të Kosovës është e papranueshme dhe shumë e dëmshme”, u shpreh Ymeri.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat