Diplomati shqiptar: Hipokrizia e Evropës, Serbia agresore është më e preferuar sa Kosova viktimë

Aktuale

Diplomati shqiptar: Hipokrizia e Evropës, Serbia agresore është më e preferuar sa Kosova viktimë

Më: 17 maj 2024 Në ora: 00:45
Ledion Krisafi

Në “Drejt” nga Luan Rama, Ledion Krisafi diplomat u shpreh se nga njëra anë është një hipokrizi që ka bërë Evropa me Kosovën, ku agresori është më i preferuar sa viktima.

Krisafi: Nga njëra anë është një hipokrizi që ka bërë Evropa me Kosovën, ku agresori është më i preferuar sa viktima. Dhe nga ana tjetër, mendoj se qeveria Kurti ka bërë vendimet e veta, duke mos pasur pragmatizëm në politikën e jashtme.

Asociacioni i është një detyrim që e ka firmosur vetë dhe nuk i shpëton dot. Politika e jashtme është shumë dogmatike.

Politika evropiane ka mbyllur një sy për Vuçiçin sepse ndoshta ia kanë nevojën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat