Kurti: Faleminderit president Klinton për kontributin e pamasë për lirinë tonë dhe paqen

Aktuale

Kurti: Faleminderit president Klinton për kontributin e pamasë për lirinë tonë dhe paqen

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 14:42
Kurti: Faleminderit president Klinton për kontributin e pamasë për lirinë tonë dhe paqen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka falënderuar ish-presidentin amerikan, Bill Clinton.

Pasi ky i fundit me rastin e Ditës së Çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka falënderuar për paqen 25 vjeçare që ka mbretëruar në shtetin e Kosovës.

Kurti e ka falënderuar presidentin Klinton për kontributin e madh për çlirimin dhe paqen e Kosovës.

Faleminderit zoti President për kontributin tuaj të pamasë për çlirimin dhe paqen tonë”, ka shkruar Kurti

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat