Berisha i drejtohet Kërstiqit: Nëse t’kisha pa në uniformë t’kisha vra!

Aktuale

Berisha i drejtohet Kërstiqit: Nëse t’kisha pa në uniformë t’kisha vra!

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 21:49
Kërstiq dhe Berisha

Kosova sot po e feston 25 vjetorin e çlirimit. Për këtë temë është diskutuar mes panelistëve.

Një debati interesant është zhvilluar mes ish-komandantit të UÇK-së Zafir Berishës dhe gazetarit serb Branislav Kërstiq, i cili gjatë kohës së luftë ka qenë pjesë e ushtrisë së Serbisë.

Berisha ka thënë se për herë të parë po e kupton që Kërstiq ka qenë në unifromë dhe po ta takonte gjatë luftës do ta kishte vrarë.

“Me të pas pa me uniformë të kisha vra”, i është drejtuar Berisha si me shaka Kërstiqit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat