Sami Kanaqi, kryetar i ri i Shoqates Kraja

Amerika

Sami Kanaqi, kryetar i ri i Shoqates Kraja

Beqir Sina, New York Nga Beqir Sina, New York Më 24 janar 2022 Në ora: 15:24
Foto nga vendi i ngjarjes

STATEN ISLAND: Me datën 23 Janar Shoqata Kraja mbajti mbledhjen për zgjedhjet të pergjithshme me ç’rast u formua këshilli dhe kryesia.

Në faqen e saj zyrtare në rrjetin social Facebook, Shoqata Kraja , njofton se me datën 23 Janar 2022, në ambijentet e lokalit Nino’s Restaurant në Staten Island NY, është mbajtur mbledhja për zgjedhjet e përgjithshme të Shoqatës Kraja.

Po simbas këtij informacioni formal, thuhet se në këto zgjedhje përmes një procesi të hapur kan paraqitur kandidaturat e tyre për kryetar apo pozita tjera brenda Shoqatës, dhe më pas është votuar edhe për Kryetarin e ardhshëm, këshillin dhe strukturat drejtuese!

Mbas procesit zgjedhor, Sami Kanaqi është zgjedhur kryetari i ri i Shoqates Kraja, duke marrë detyrën e kryetarit mbas mandatit të përfunduar dy vjeçar të kryetarit Mirsad Kovaçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat