Boksierja që u zhvesh, ja çfarë i ndodhi mbrëmë!

Boksi

Boksierja që u zhvesh, ja çfarë i ndodhi mbrëmë!

Nga: K.Goca Më: 11 prill 2021 Në ora: 18:29
Pamje nga meçi

Shannon Courtenay u kurorëzua si kampione e re e WBA-së pasi mposhti Ebanie Bridges në pikë pas një beteje të fortë në Copper Box Arena.

Boksierja provokuese australiane Ebanie Bridges (35 vjeçe) është rrahur nga britanikja Shannon Courtenay.

Courtenay fitoi me një vendim unanim të gjyqtarëve (97:94, 98:92 dhe 98:92).

Image

Ebanie, u zhvesh ditë më parë

Boksierja nga Australia tërhoqi vëmendjen të publiku botëror para kësaj lufte, pasi ajo u shfaq me të brendshme të zeza gjatë matjes. 

Image

Courtenay krenare për fitore

Për meshkujt entuziastë, atributet e saj ishin ‘sipas dëshirës’, dhe Ebanie buzëqeshi, duke pozuar para kamerës.

Image

Gjatë matjes

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat