Skandal, Serbia sulmon me gjësende të ndryshme Shqipërinë në Beograd! AIBA e pa 

Boksi

Skandal, Serbia sulmon me gjësende të ndryshme Shqipërinë në Beograd! AIBA e pa 

Nga: Kemajl Goca Më: 25 tetor 2021 Në ora: 13:00
Skandal, Serbia sulmon me gjësende të ndryshme Shqipërinë në Beograd! AIBA e pa 

AIBA duhet të reagojë dhe ta sanksionojë Serbinë për skandalin e mbrëmshëm. Shqipëria u fishkëllua dhe u gjuajt me gjësende nga serbët e ndërsyer nga kuzhina e Beogradit. Kjo ndodhi gjatë hapjes së Kampionatit Botëror.

Shqipëria u fishkëllua para syve të zyrtarëve më të lartë të AIBA-së. Serbia nuk lejon Kosovën të paraqitet në Kampionatin Botëror, vetëm pse gara mbahet në Beograd. AIBA, që ka në krye një rus, duhet t’i thërret mendjes e ta sanksionojë rëndë Serbisë.  Sulmi ndaj Shqipërisë është i orkestruar nga Aleksandar Vuçiqi.

“Na është thënë se në rast të mospjesëmarrjes do të sanksionohemi me dhjetë vjet mospjesëmarrje në çdo aktivitet tjetër ndërkombëtar të AIBA-s”, tha kapiteni i ekipit kombëtar të Shqipërisë, Nelson Hysa.

Ai shtoi se gjatë hapjes zyrtare të Kampionatit, momenti i parakalimit të sportistëve nga Shqipëria me flamurin shtetëror, është përcjellë me fishkëllima dhe gjuajtje me gjësende të ndryshme. Ky është turpi i Beogradit. Kjo është mendësia e Beogradit dhe e Serbisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat