Kështu dukej Aziz Salihu në vitin 1971, trupi dhe rripi i tij i pantallonave  

Boksi

Kështu dukej Aziz Salihu në vitin 1971, trupi dhe rripi i tij i pantallonave  

Nga: Kemajl Goca Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 18:27
Ilustrim

Fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aziz Salihu, si gjithmonë me suksese si boksier. 

Si 17-vjeçar dukej jashtëzakonisht i fortë, me një trup tipik sportiv.

Ai mburret me të kaluarën e tij, me sukseset që ka arritur, sidomos me medaljen që ka fituar në Lojërat Olimpike. 

Image

“Viti 1971, pasi u shpalla kampion për të rinj i ish-Jugosllavisë”, ka shkruar Salihu në profilin e tij në facebook. 

Shpesh thotë se ka qenë bukurosh, që nuk e kishte shoqin, kjo foto e vërteton se kush ishte Aziz Salihu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat