Iran, 101 humbje jete nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Bota

Iran, 101 humbje jete nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Më: 2 janar 2021 Në ora: 16:55
Foto ilustrim

Në Iran, 101 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të kaluara si rezultat i koronavirusit, ndërsa janë regjistruar 6.045 raste të reja.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë, Sima Sadat Lari, tha se bilanci i të infektuarve deri më tani ka arritur në 1.237.474, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 55.438.

Lari theksoi se 4.981 pacientë janë në gjendje kritike, ndërsa numri i të shëruarve ka arritur në 1.004.326.

Deri më tani, vendi ka kryer 7.723.377 teste, përfshirë 53.109 në 24 orët e kaluara.

Koronavirusi në Iran për herë të parë u shfaq në qytetin Qom më 19 shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat