Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indonezi

Bota

Rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Indonezi

Më: 6 prill 2021 Në ora: 09:07
Foto ilustrim

Te paktën 157 viktima dhe dhjetëra të zhdukur raportohen nga përmbytjet dhe erozioni i dherave që solli cikloni tropikal në Indonezinë e largët dhe Timorin Lindor.

Lajmi konfirmohet nga Qendra Indoneziane për Menaxhimin e Katastrofave, raporton A2.

Jug-lindja e arkipelagut indonezian është mbingarkuar në dy ditët e fundit nga cikloni tropikal Seroja.

I cili shkaktoi shira të rrëmbyeshëm, rrëshqitje dheu, përmbytje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat