Spitalet rumune të mbushura, protesta në Bukuresht për masat

Bota

Spitalet rumune të mbushura, protesta në Bukuresht për masat

Më: 11 prill 2021 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Ditën e djeshme, u mbajt një protestë u mbajt sonte në qendër të Bukureshtit kundër masave kufizuese të vendosura për të shtypur përhapjen e koronavirusit.

Përkundër numrit në rritje të infektuarve dhe të vdekurve të sapo infektuar nga kovida 19, rreth 1.000 njerëz në Sheshin e Fitores shprehën pakënaqësinë me ndalimin e ditës dhe vendimin për të mbyllur dyqanet që kanë qenë në fuqi që nga fundi i Marsit, raportojnë mediat.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Rumani dje kaloi një milion.

Ka 12,000 pacientë në spitalet në të gjithë vendin, nga të cilët pothuajse 1,500 janë në kujdesin intensiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat