Gjendja në Ukrainë/Johnson do të bisedojë sot me Biden

Bota

Gjendja në Ukrainë/Johnson do të bisedojë sot me Biden

Nga: G.B Më: 14 shkurt 2022 Në ora: 16:06
Boris Johnson dhe Joe Biden

Kryeministri britanik Boris Johnson do të flasë me presidentin amerikan Joe Biden më vonë sot.

Sipas një zyrtari të Shtëpisë së Bardhë, thirrja në mes tyre do të realizhohet në orën 17:30 GMT, shkruan BBC, përcjell Bota sot.

Më herët, kryeministri tha: "Unë do të bëj gjithçka që mundem për të ndihmuar procesin diplomatik.

Shumë shpejt do të flas me liderë të ndryshëm, përfshirë Joe Biden".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat