Kryeministri Johnson flet me shefin e NATO-s për ‘kohë sfiduese’

Bota

Kryeministri Johnson flet me shefin e NATO-s për ‘kohë sfiduese’

Nga: A.SH Më: 11 maj 2022 Në ora: 21:39
Boris Johnson dhe Jens Stoltenberg

Kryeministri britanik, Boris Johnson e përmbylli ditën duke folur në telefon me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg, raporton Sky News, përcjell Bota sot.

Një zëdhënës i Downing Street tha: "Kryeministri lavdëroi Sekretarin e Përgjithshëm për udhëheqjen e tij në kohë të tilla sfiduese dhe Sekretari i Përgjithshëm falënderoi Kryeministrin për mbështetjen e tij vendimtare për Ukrainën.

"Ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes do të takohen në javët e ardhshme për të punuar mbi mënyrën se si NATO duhet të evoluojë dhe të përshpejtojë punën e saj në të gjithë zonën Euro-Atlantike, dhe Kryeministri tha se mezi priste të diskutonte ato propozime në Madrid muajin e ardhshëm."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat