Putin viziton ushtarët e plagosur rusë

Bota

Putin viziton ushtarët e plagosur rusë

Nga: A.SH Më: 25 maj 2022 Në ora: 18:10
Vladimir Putin

Presidenti rus Vladimir Putin është takuar me ushtarët e plagosur në fushatën ushtarake të Moskës në Ukrainë dhe i ka përshëndetur si heronj, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Ky është takimi i parë i këtij lloji që nga pushtimi i Ukrainës nga Rusia.

Takimet u zhvilluan në spitalin ushtarak Mandryka të Moskës.
 

Image

Putin shtrëngoi duart me burrat dhe pyeti një ushtar për djalin e tij të vogël, duke i thënë: "Ai do të jetë krenar për babanë e tij".

"Këta janë njerëz që po rrezikojnë shëndetin dhe jetën e tyre për hir të njerëzve dhe fëmijëve të Donbasit, për hir të Rusisë. Ata janë të gjithë heronj," u tha ai zyrtarëve pas takimit me të plagosurit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat