A po kërkon Zelenskyy të zëvendësojë shefin e lartë të sigurisë?

Bota

A po kërkon Zelenskyy të zëvendësojë shefin e lartë të sigurisë?

Nga: M.H. Më: 24 qershor 2022 Në ora: 06:49
Volodymyr Zelenskyy

Presidenti Volodymyr Zelenskyy raportohet se po mendon të zëvendësojë kreun e Shërbimit të Sigurisë të Ukrainës (SBU) - një mik fëmijërie.

Kristofer Miller i POLITICO thotë se lideri i kohës së luftës po konsideron të largojë Ivan Bakanov nga pozicioni i tij dhe ta zëvendësojë atë me dikë më të përshtatshëm, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Ai pason vendimet e disa personelit të lartë të agjencisë në orët dhe ditët e para të pushtimit që mund t'i ketë kushtuar territorin e Ukrainës.

Duke përfshirë qytetin kyç të Khersonit, raporton gazeta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat