Zelensky ndërpret marrëdhëniet me Sirinë

Bota

Zelensky ndërpret marrëdhëniet me Sirinë

Nga: A.SH Më: 29 qershor 2022 Në ora: 23:46
Volodymyr Zelensky

Presidenti i Ukrainës Zelensky ka njoftuar përfundimin e marrëdhënieve diplomatike me Sirinë, duke fajësuar si të pavarura një lëvizje nga Damasku drejt dy republikave të vetëshpallura të Donetskut dhe Luhanskut të njohura zyrtarisht nga Rusia.

Është vendi i parë që e bën këtë, përveç Rusisë, aleatit të saj të vendosur, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Zelensky e përshkroi lëvizjen si një "histori të pavlerë".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat