India është e gatshme të kontribuojë në përpjekjet për paqe në Ukrainë

Bota

India është e gatshme të kontribuojë në përpjekjet për paqe në Ukrainë

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 16:57
Foto ilustrim

Kryeministri Narendra Modi i ka thënë presidentit ukrainas, Volodymy Zelensky, se India është e gatshme të kontribuojë në përpjekjet për paqe në Ukrainë gjatë bisedimeve telefonike mes dyshes.

“Ai [Modi] shprehu bindjen e tij të vendosur se nuk mund të ketë zgjidhje ushtarake për konfliktin dhe përcolli gatishmërinë e Indisë për të kontribuar në çdo përpjekje për paqe,” tha zyra e kryeministrit indian në një deklaratë pas diskutimeve, shkruan Aljazeera.

“Kryeministri theksoi rëndësinë që India i kushton sigurisë dhe sigurisë së instalimeve bërthamore, përfshirë në Ukrainë”, shtohet në deklaratë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat