Zyrtarët iranianë dhe rusë të sigurisë takohen në Teheran

Bota

Zyrtarët iranianë dhe rusë të sigurisë takohen në Teheran

Nga: A.SH Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 12:33
Foto nga takimi

Zyrtarët iranianë dhe rusë të sigurisë thuhet se u takuan në Teheran të shtunën për të diskutuar bashkëpunimin ushtarak të paspecifikuar, sipas leximeve zyrtare nga media shtetërore iraniane, shenja më e fundit e thellimit të lidhjeve midis dy vendeve, përcjell Bota sot.

Gjenerali Mohammad Bagheri, shefi i shtabit të Forcave të Armatosura të Iranit, dhe Gjeneral Koloneli Alexander Fomin, zëvendësministri i mbrojtjes i Rusisë, mund të kenë diskutuar shitjen e dronëve dhe raketave iraniane në Rusi për përdorim në Ukrainë, Instituti për Studimin me qendër në SHBA. tha War (ISW).

Takimi nuk është raportuar në mediat ruse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat