Piloti i F1 përfundon në spital pas aksidentit rrugor

Çiklizëm

Piloti i F1 përfundon në spital pas aksidentit rrugor

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 10:29
Piloti i F1 përfundon në spital pas aksidentit rrugor

Aksident në biccikletë për Fernando Alonso-n.

Sipas Gazzetta dello Sport, piloti spanjoll i Alpine Renault duket se është përplasur nga një makinë teksa po stërvitej me biccikletë në rrugët e Zvicrës afër Luganos.

Alonso, dy herë kampion bote në Formula 1 me Renault në 2005 dhe 2006, është shtruar në spital dhe dyshohet të ketë pësuar disa fraktura.

Spanjolli rrezikon të mungojë në fillimin e sezonit 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat