Azemi garoi por pa rezultat në Festivalin Olimpik Evropian

Çiklizëm

Azemi garoi por pa rezultat në Festivalin Olimpik Evropian

Më: 28 korrik 2022 Në ora: 20:45
Azemi garoi por pa rezultat në Festivalin Olimpik Evropian

Çiklisti i Kosovës, Omer Azemi, ka garuar sot në disiplinën e garimit rrugor në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj Banska Bystrica 2022.

"Azemi arriti të përfundojë shtegun e gjatë 65.8 kilometra, me kohë 1 orë e 46:44 minuta, shteg ky në të cilin u diskualifikuan nëntë garues. Ai u rendit i 84-ti.

Për garuesin tonë ishte gara e fundit në EYOF 2022, pas asaj në kronometër.

Urojmë që përvoja e marrë në një garë të nivelit të tillë, do t’i shërbejë Omerit për rezultate më të mira në të ardhmen", njofton KOK-u.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat