Rrëzim masiv gjatë 'Tour de France' për femra, përfshihen 30 çikliste

Çiklizëm

Rrëzim masiv gjatë 'Tour de France' për femra, përfshihen 30 çikliste

Më: 29 korrik 2022 Në ora: 12:05
Rrëzim masiv gjatë 'Tour de France'

Gjatë etapës së pestë të Turit të Francës për femra është regjistruar një aksident sa qesharak aq edhe i rrezikshëm.

Rreth 30 çikliste janë përfshirë në një rrëzim masiv në mesin e garës.

Gjithçka ndodhi në mes të një rruge jo shumë të gjerë, kur pelotoni (grupi i madh i çiklistëve) u rrëzua dhe biçikletat u ngatërruan mes tyre. U krijua një kaos i madh dhe u deshën disa minuta që situata të stabilizohej.

Një çikliste pasoi një dëmtim të lehtë, danezja Emma Norsgaard, që mori edhe një mjekim në vendngjarje. Ndërsa garueset e tjera vijuan normalisht, por shumë prej tyre u detyruan të ndërrojnë gomat.

Ende e paqartë dinamika e aksidentit, teksa pamjet televizive nuk janë shumë të qarta. Për këtë arsye, organizatorët e turneut nuk kanë fajësuar askënd për ngjarjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat