​SPSK kërkon rritjen e pagës minimale në 350 euro

Ekonomi

​SPSK kërkon rritjen e pagës minimale në 350 euro

Më: 1 maj 2021 Në ora: 12:19
Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat e Kosovës

Kërkohet rritje e pagës minimale në 350 euro.

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat e Kosovës ka protestuar për shkak të gjendjes së rëndë të punëtorëve të sektorit privat të Kosovës.

Ata kanë kërkuar themelimin e gjykatës së punës, rritjes së pagës minimale në 350 euro dhe kontratën kolektive.

Kryetari i Sindikatës, Jusuf Azemi tha sektori privat ka pagat më të ulëta në rajon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat