​25 nëntor mbahet ankandi i Letrave me Vlerë

Ekonomi

​25 nëntor mbahet ankandi i Letrave me Vlerë

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 10:20
Foto ilustrim

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se më 25 nëntor do të mbahet ankandi i gjashtëmbëdhjetë i Letrave me Vlerë për vitin 2021.

Sipas njoftimit, në këtë ankand, do të emetohen Obligacione me maturitet 5 vjeçar në shumën prej 20 milion euro.

“Investimi në Obligacione është investim i sigurt, i garantuar me Ligjin për Borxhin Publik, ku interesi i përcaktuar nga tregu ju garantohet për të gjithë kohëzgjatjen (5 vite) dhe është tërësisht i liruar nga tatimi.

Për detaje rreth pjesëmarrjes në ankande për blerjen e letrave me vlerë, të interesuarit të kontaktojnë ndonjërën nga Bankat Komerciale që operojnë në Republikën e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat