​Mbahet tryezë diskutimi mbi strategjinë përmbyllëse të AKP-së

Ekonomi

​Mbahet tryezë diskutimi mbi strategjinë përmbyllëse të AKP-së

Më: 21 prill 2022 Në ora: 15:53
Foto nga tryeza

Agjencia Kosovare e Privatizimit dhe Komisioni Parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti mbajti tryezë diskutimi për Strategjinë Përmbyllëse të AKP-së 2022-2024.

Një fjalë rasti mbajti kryesuesi i Bordit të Drejtorëve të AKP-së, Nazmi Mikullovci.

Ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli shpalosi qëndrimet e Qeverisë lidhur me Strategjinë Përmbyllëse të AKP-së.

Po ashtu me fjalë rasti mbajti edhe kryetari i Komisionit Parlamentar për Ekonomi, Ferat Shala.

Gjatë kësaj tryeze u diskutua edhe lidhur me Fondin Sovran me ç’rast prezantoi Arta Hoxha, përfaqësuese e Fondit Sovran të Kosovës e cila prezantoi listën e aseteve të mundshme për transferim në fondin sovran.

Gjatë diskutimeve u shtrua nevoja e koordinimit më të ngushtë ndërinstitucional dhe caktimit të grupeve përgjegjës me qëllim të bartjes së listës së aseteve në fondin sovran nga e cila rrjedhimisht do të varet strategjia përmbyllëse e AKP-së, thuhet në komunikatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat