Kursi i këmbimit, 22 prill 2022

Ekonomi

Kursi i këmbimit, 22 prill 2022

Më: 22 prill 2022 Në ora: 08:18
Ilustrim

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan, blihet me 107.9 Lekë dhe shitet me 113.9 Lekë.

Euro blihet me 119 Lekë dhe shitet me 125 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 112.8 Lekë dhe shitet me 118.8 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 85.4 Lekë dhe blihet me 91.4 Lekë.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat