Thaçi: Numri i inspektorëve nuk është i mjaftueshëm

Ekonomi

Thaçi: Numri i inspektorëve nuk është i mjaftueshëm

Më: 8 maj 2022 Në ora: 18:58
Foto ilustrim

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë po kërkon rritje të numrit të inspektorëve.

Zëdhënësi Lamir Thaçi ka thënë se ndonëse është shtuar numri i inspektorëve, prapë nuk është i mjaftueshëm dhe
se duhet shtuar edhe më tepër.

Thaçi ndërkohë ka paralajmëruar shkelësit e ligjit me fletëparaqitje
në gjykata.

Ai ka thënë se kudo që nëpër markete hasen produkte që nuk i plotësojnë kushtet për konsum, ato do të largohen nga tregu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat