Dobësohen sërish dollari dhe euro

Ekonomi

Dobësohen sërish dollari dhe euro

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 09:01
Foto ilustrim

Dollari amerikan është blerë sot me 112.7 lekë dhe është shitur me 114 lekë, duke shënuar rënie në krahasim me një ditë më parë.

Edhe monedha evropiane është dobësuar.

Ajo blihet sot me 116 lekë dhe shitet me 116.8 lekë.

Paundi britanik ka shënuar një rënie të lehtë të vlerës mëngjesin e sotëm pasi sot blihet me 137.4 lekë dhe shitet me 138.7 lekë.

Franga zvicerane është blerë sot me 118.2 lekë dhe është shitur me 119.3 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Image
Këmbimi valutor
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat