Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin? Ndryshon sërish kursi i këmbimit, kjo është monedha që forcohet

Ekonomi

Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin? Ndryshon sërish kursi i këmbimit, kjo është monedha që forcohet

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 08:40
Foto ilustrim

Dollari amerikan është blerë sot, 17 Gusht me 114.2 lekë dhe është shitur me 115.7 lekë, duke shënuar qëndrueshmëri në krahasim me një ditë më parë.

Monedha evropiane Euro blihet sot me 116.7 lekë dhe shitet me 117.5 lekë.

Kjo tregon qëndrueshmëri prej disa ditësh në treg.

Paundi britanik ka treguar forcim.

Ai sot blihet me 137.8 lekë dhe shitet me 139.4 lekë.

Image
Këmbimi valutor
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat