Franga zviceriane mund Euron dhe Dollarin/ Kursi i këmbimit, 21 shtator 2022

Ekonomi

Franga zviceriane mund Euron dhe Dollarin/ Kursi i këmbimit, 21 shtator 2022

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 09:04
Foto ilustrim

Franga zviceriane këmbehet në kuota më të larta se monedha e Euzonës dhe Dollari amerikan.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Përballë Lekut më i fortë paraqitet Paundi britanik.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.3 lekë, dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120 lekë, ndërsa në shitje me 121.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87 lekë dhe në shitje me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat