Lirohet pak nafta, këto janë çmimet e derivatave për 24 orët e ardhshme

Ekonomi

Lirohet pak nafta, këto janë çmimet e derivatave për 24 orët e ardhshme

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 09:21
Foto ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për shitjen e derivatave për 24 orët e ardhshme.

Sipas këtij vendimi, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 57 centë, i benzinës 1 euro e 35 centë, derisa i gazit 75 centë. 

Krahasuar me dje, nafta është liruar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide për 24 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat