Ky është çmimi maksimal i lejuar për produktet e naftës

Ekonomi

Ky është çmimi maksimal i lejuar për produktet e naftës

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin maksimal për secilin produkt të naftës.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar për produktin dizel është 1.58 euro për litër, për produktin benzinë 1.34 euro për litër dhe 0.75 euro për litër të gasit.

Këto çmime vlejnë deri më 25 shtator në ora 10:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat