Shqyrtohet raporti i BQK-së

Ekonomi

Shqyrtohet raporti i BQK-së

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 07:07
Foto ilustrim

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.

Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Raportit Vjetor i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës për vitin 2021, shqyrtimi i Raportit të shpenzimeve të Kuvendit për 6  mujorin e parë të vitit 2022, shqyrtimi i Raportit Vjetor i Fondit të Kursimeve Pensionale për vitin 2021 dhe Votimi i Raportit Vjetor Financiar i Institucionit të Avokatit të Popullit për vitin 2021.

Mbledhje fillon në ora 10:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat