MINT publikoi çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Ekonomi

MINT publikoi çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 08:59
Foto ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e karburanteve për 24 orët e ardhshme në Kosovë.

Përmes një njoftimi bëhet e ditur se çmimi maksimal i naftës është 1.60 euro, ndërsa për benzinë është 1.33 euro.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit të gasit është 0.76 euro.

Këto çmime vlejnë prej orës 10:00 dhe do të jenë valide 24 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat