​Ngriten çmimet e derivateve të naftës

Ekonomi

​Ngriten çmimet e derivateve të naftës

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 09:52
Ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme në Kosovë.

Çmimet e naftës dhe benzinës janë ngritur për një cent sipas njoftimit të fundit nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

MINT ka caktuar çmimet tavan për derivatet. Çmimi maksimal i naftës për të premten është 1.61 euro, për një cent më shtrenjtë se dje, ndërsa për benzinë është 1.34 euro.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit të gazit është 0.76 euro. Këto çmime vlejnë prej orës 10:00 dhe do të jenë valide 24 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat