​Rafuna kërkon thellimin e bashkëpunimit Kosovë – Luksemburg

Ekonomi

​Rafuna kërkon thellimin e bashkëpunimit Kosovë – Luksemburg

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 14:46
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, ka pritur sot në takim ambasadorin e Luksemburgut në Kosovë, Patrick Heck dhe kreun e misionit Eric Dietz.

Ata diskutuan për fuqizimin e bashkëpunimit ekonomik ndërmjet dy vendeve.

Në komunikatën për media bëhet e ditur se gjatë takimit, kryetari Rafuna theksoi rëndësinë e këtij bashkëpunimi duke e vlerësuar si një mekanizëm të rëndësishëm në ngritjen e eksportit dhe kapaciteteve të kompanive vendore.

Ata u dakorduan që të përforcojnë sa më shumë bashkëpunimin ekonomik përmes organizimit të konferencave ekonomike, projekteve të përbashkëta, forumeve të përbashkëta ekonomike, duke ndihmuar ndërmarrësit në krijimin e marrëdhënieve të rejaafariste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat