Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Me sa shiten dhe blihen dollari, euro dhe paundi

Ekonomi

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Me sa shiten dhe blihen dollari, euro dhe paundi

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 09:31
Foto ilustrim

Dollari amerikan është blerë këtë të shtunë, 19 Nëntor me 112.7 lekë dhe është shitur me 113.7 lekë sipas kursit të këmbimit.

Ai ka treguar forcim.

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.3 lekë, duke treguar qendrueshmëri.

Paundi britanik sot blihet me 133.4 lekë dhe shitet me 134.6 lekë duke treguar forcim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat