Euro "merr veten", Dollari mbetet pas/ Njihuni me këmbimin valutor për ditën e sotme

Ekonomi

Euro "merr veten", Dollari mbetet pas/ Njihuni me këmbimin valutor për ditën e sotme

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 10:22
Foto ilustrim

Kembimi valutor për ditën e sotme shënon si më poshtë:

Monedha e eurozonës shitet sot me 117.3 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 114.7 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 135 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 86 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 119.2 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.8 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat