Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ekonomi

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 15:56
Hekuran Murati,

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.

Ai ka thënë se janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti se sa qeveritë e kaluara që ishin në krye të vendit.

“Para qeverisë sonë të hyrat për një vit ishin 1.8 miliardë euro, ndërsa për këtë vit ne kemi planifikuar të kemi të hyra 2.8 miliardë euro, një miliard më shumë”, ka thënë Murati.

“Një prej kategorive me rritjen më të madhe tek të hyrat është tatimi në korporata, tatimi në të hyrat e korporatave, paguajnë më shumë tatim tani”, ka thënë Murati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat